Profi Advisors kontakt722 822 882
Poradenství dáváme smysl
 • Profi Advisors
  Poradenství na míru
  k našim klientům přistupujeme individuálně...
 • Profi Advisors
  S námi VÁŠ BUSINESS poroste
  budování dáváme systémy...
 • Profi Advisors
  Vaše přání a cíle JSOU S NÁMI dosažitelné
  dokážeme snížit rozpočet firmy i domácnosti...

Plánujete hypotéku? Co takhle s nejnižším úrokem a bez poplatků.

Výstavba vlastního bydlení, koupě či rekonstrukce… Čím dál, tím více lidí pro tento účel zvolí financování hypotečním úvěrem.

Hypoteční úvěr

neboli hypotéka je úvěr zajištěný nemovitostí pomocí zástavního práva. Obvykle se jako zástava využije financovaná nemovitost, lze však ručit i jiným objektem.

Druhy hypotečních úvěrů

Na českém trhu jsou aktuálně k dispozici dva druhy hypotečních úvěrů a to úvěr účelový a neúčelový (tzv. americká hypotéka).

Účelový úvěr lze využít pouze k danému účelu (koupě, výstavba, rekonstrukce, apod.).

Neúčelový úvěr nemá zaměřen účel financování pouze na nemovitosti (lze jej využít v podstatě k čemukoliv).

Úrokové sazby

Aktuální úrokové sazby hypotečních úvěrů jsou na úrovni historického minima, konkrétně průměrné úročení pokleslo v posledních měsících na 2,89%. Celková hodnota úrokové sazby je odvislá od výše úvěru, doby fixace úrokové sazby, poměru hodnoty nemovitosti a výše půjčené částky (tzv. LTV), využití pojištění schopnosti splácet a apod.

Klient, který využil před pěti lety financování svého bydlení hypotečním úvěrem ve výši 1 mil. Kč za průměrnou úrokovou sazbu a splatností 20 let. V dubnu tohoto roku, po skončení fixace, jej mohl refinancovat s průměrnou úsporou 1 400 Kč měsíčně při zachování 20leté splatnosti. Ušetřil by tím na splátce přes 20 %.

V měsíci březnu 2014 činila průměrná výše hypotéky 1 656 000 Kč, průměrná měsíční splátka hypotéky na 1 mil. Kč se splatností 20 let byla 5 488 Kč a nejvíce využívaným účelem hypotéky byla koupě.

Aktuality z hypotečních bank

Využijte nejen nejnižšího úroku, který Vám banka nabízí, ale v současné době máte také možnost získat zpracování hypotečního úvěru zdarma, vedení a správu úvěrového účtu zdarma nebo mimořádné splátky zdarma.