Profi Advisors kontakt722 822 882
Poradenství dáváme smysl
 • Profi Advisors
  Poradenství na míru
  k našim klientům přistupujeme individuálně...
 • Profi Advisors
  S námi VÁŠ BUSINESS poroste
  budování dáváme systémy...
 • Profi Advisors
  Vaše přání a cíle JSOU S NÁMI dosažitelné
  dokážeme snížit rozpočet firmy i domácnosti...

 

Řešení bydlení

Plánujete koupi bytu, domu nebo jen rekonstrukci Vašeho bydlení?

Končí Vám fixace hypotečního úvěru?

Přemýšlíte, jak co nejvíce ušetřit na poplatcích?

Zvažovali jste již snížení úroků či doby splácení Vašeho úvěru?

I v této oblasti jsme tu pro Vás. A již úvěr máte, či jej teprve plánujete, naši hypoteční specialisté Vám zajistí výhodné financování bydlení, díky spolupráci se všemi bankami na trhu, Provedeme Vás všemi fázemi pořízení vlastní nemovitosti (ať už přípravou a optimalizací rodinných financí, vyřízením a čerpáním úvěru a také následnou péči).

Hypotéka, nebo nájem?

Při výběru vhodného bydlení vstupuje do rozhodování celá řada faktorů. Mezi nejdůležitějšími jsou vlastnosti bydlení (požadovaná lokalita, dopravní obslužnost, velikost a dispozice bytu/domu apod.) a finanční dostupnost – zejména ta je pro mnoho domácností limitujícím faktorem.

U hypotéky lze do srovnání započítat pouze výši úroků. Ale pozor, jejich výše s postupem času klesá! U nájemního bydlení do porovnání vstupuje celá výše nájmu. Zjednodušeně lze říci, že je-li vyšší nájem, pak se vyplatí hypotéka. Je-li nájem nižší než úroky hypotéky, může se vyplatit nájem (zbývající část do výše splátky hypotéky je vhodné dlouhodobě investovat) – ale tady pozor! Nezapomínejte, že úroky hypotéky postupem času klesají.

Zatímco splátka hypotéky s inflací reálně klesá, nájemné přes nemalá kolísání inflaci kopíruje. Ochrání tak před ztrátami pronajímatele, nájemník ale platí v nominálním vyjádření stále více.

Nájemné ovšem neroste pouze s inflací. Dlouhodobé statistiky z vyspělých zemí, které jsou potvrzovány i českými údaji (byť zkreslenými dlouhodobou regulací), hovoří o růstu nájemného spolu s platy. Rostou-li reálné příjmy domácností, roste i reálné nájemné.

 

Příklad hypotečního úvěru:

- koupě / rodinný dům / hodnota 2.000.000 Kč / Praha / uzavření smlouvy 1.6.2014

- vlastní prostředky 400.000 Kč / splatnost úvěru 15 let / fixace úrokové sazby na 3 roky

–> výsledná úroková sazba 2,79%, měsíční splátka 10.000Kč