Profi Advisors kontakt722 822 882
Poradenství dáváme smysl
 • Profi Advisors
  Poradenství na míru
  k našim klientům přistupujeme individuálně...
 • Profi Advisors
  S námi VÁŠ BUSINESS poroste
  budování dáváme systémy...
 • Profi Advisors
  Vaše přání a cíle JSOU S NÁMI dosažitelné
  dokážeme snížit rozpočet firmy i domácnosti...

Investiční úvěry

Dle Vašich požadavků a potřeb jsme schopni zajistit financování následujících druhů úvěrů:

Investiční úvěry

Potřebuje vaše firma obnovit některé z jejích dlouhodobých aktiv, ale nemá na to dostatek peněžních prostředků? Vhodným řešením pro ní může být investiční úvěr

Co je to investiční úvěr?

Jedná se o zpravidla účelovou půjčku, kterou poskytne banka firmě za účelem nákupu nebo renovace nějakého dlouhodobého aktiva – např. modernizaci strojového zařízení nebo nákup nemovitosti. Splatnost takovéhoto úvěru může být až v desítkách let. Tento druh úvěru se nehodí pro financování krátkodobého výpadku cash flow – za tímto účelem je vhodnější použít kontokorent či provozní úvěr.

 

Provozní úvěry

Nedostává se Vaší firmě momentálně likvidita, aby mohla pokračovat v činnosti v rozsahu, v jakém by chtěla? Provozní úvěr je řešením pro překlenutí krátkodobého nedostatku financí.

Co je to provozní úvěr?

Provozní úvěry mají podobu revolvingových úvěrů, které jsou vedeny na zvláštním úvěrovém účtu. Úvěr je splácen v předem dohodnutých intervalech. Doba splatnosti je obvykle do jednoho roku, mnohé banky ji ale umožňují prodloužit. Někdy je provozní úvěr zřízen k firemnímu účtu formou kontokorentu. Minimální výše dojednatelného provozního úvěru se pohybuje v řádu statisíců korun. Jednotlivé banky ale mají u těchto úvěrů často velmi rozdílné podmínky.

Provozní úvěry slouží k financování běžného provozu firmy, jsou jimi financovány zejména krátkodobé obchodní pohledávky a zásoby. K financování dlouhodobějších projektů je vhodnější zvolit např. investiční úvěry.

 

Firemní hypotéky

Firemní hypoteční úvěr (firemní hypotéka) je dlouhodobý účelový úvěr zajištěný nemovitostí pomocí zástavního práva, které se bance k této nemovitosti zřídí.

Ne všechny banky se zabývají poskytováním hypoték, proto je jejich výběr omezen. Kromě obvyklých dokumentů bude zejména potřebovat výpis z katastru nemovitostí osvědčující vlastnictví nemovitosti, kterou zastavíte pro případ neschopnosti vaší firmy splácet úvěr.

Hypoteční úvěr lze využít k libovolnému účelu. Jedinou podmínkou je, že je zajištěn nemovitostí. Pokud je hypoteční úvěr poskytován za účelem koupě, výstavby, rekonstrukce či přestavby nemovitosti nebo k refinancování jiného hypotečního úvěru na uvedený účel, nabízí banky výhodnější úrokové sazby.